Østfold

ostfold

Vi snakker verdens beste skole!

Nyheter fra EO Østfold

Elevorganisasjonen i Østfold har delt sitt innlegg.

Vi gleder oss til å se DEG på temakvelden imorgen! Det blir servert free pizza fra Peppes🍕🍕🎉🎉🎉
... Se merSe mindre

Her er programmet for temakvelden! Vi gleder oss til å se dere alle 🙂

Vi gleder oss til å se DEG på temakvelden imorgen! Det blir servert free pizza fra Peppes🍕🍕🎉🎉🎉

Elevorganisasjonen i Østfold med Madeleine Fallang.

Aldri før har ungdom prestert bedre, jobbet hardere og pushet seg selv lenger enn det vi gjør nå. En god og styrket skolehelsetjeneste er essensielt for å skape en skole der elever føler tilhørighet, føler seg sett og hørt samt føler en grunn til å møte på skolen. Vi trenger å styrke _disse tiltakene_, ikke piske elever på skolen i frykt for å stå uten karakter i et fag til sommeren.

At vi trenger kompetente mennesker som møter deg med empati og forståelse i-og utenfor skolen, bør være et større satsningsområde for å huke tak i elevene som holder på å falle fra. Men det må skje før det er forsent, og det starter blant annet med en god skolehelsetjeneste. Det kom tydelig frem da leder, Madeleine Fallang, fikk møte statsråd og Helseminister Bent Høie tidligere i dag.
... Se merSe mindre

Aldri før har ungdom prestert bedre, jobbet hardere og pushet seg selv lenger enn det vi gjør nå. En god og styrket skolehelsetjeneste er essensielt for å skape en skole der elever føler tilhørighet, føler seg sett og hørt samt føler en grunn til å møte på skolen. Vi trenger å styrke _disse tiltakene_, ikke piske elever på skolen i frykt for å stå uten karakter i et fag til sommeren. 

At vi trenger kompetente mennesker som møter deg med empati og forståelse i-og utenfor skolen, bør være et større satsningsområde for å huke tak i elevene som holder på å falle fra. Men det må skje før det er forsent, og det starter blant annet med en god skolehelsetjeneste. Det kom tydelig frem da leder, Madeleine Fallang, fikk møte statsråd og Helseminister Bent Høie tidligere i dag.

Elevorganisasjonen i Østfold har delt Elevorganisasjonen sitt innlegg.

Elevorganisasjonen
Idag er det bare èn(!!!) uke igjen til Elevtinget! Sammen med ca 30 ungdommer som skal representere skolene sine på Østfoldbenken neste uke, er vi klare for en uke med masse skolepolitikk.

Har du spørsmål rundt Elevtinget? Enten det er generelle spørsmål eller mer spesifikke, må du gjerne ta kontakt med oss. 🙂
... Se merSe mindre

Kontakt
Fylkesstyret
Kontakt

Madeleine Fallang
Leder
Tlf. 954 81 122
E-post: 
madeleine.fallang@elev.no

Lukas Kleven
Politisk nestleder
Tlf. 903 65 048
E-post: 
lukas.kleven@elev.no

Valgkomitéen i Østfold
E-post: 
valgkom.ostfold@elev.no

Kontrollkomitéen i Østfold
E-post: 
kk.ostfold@elev.no

Fylkesstyret

Caroline Andersen
Organisatorisk nestleder
E-post: 
caroline.andersen@elev.no

Birk Blekken 
Økonomiansvarlig
E-post: 
birk.blekken@elev.no

Synne Holt Didriksen
Fylkesstyremedlem
E-post: 
synne.didriksen@elev.no

Sondre Larsen
Fylkesstyremedlem
E-post: 
sondre.larsen@elev.no

Mikael Lein-Killi
Fylkesstyremedlem
E-post: 
mikael.lein-killi@elev.no

Sebastian Skauen
Fylkesstyremedlem
E-post: 
sebastian.skauen@elev.no

Sara Fosser-Osholt
Fylkesstyremedlem
E-post: 
sara.fosser-osholt@elev.no

Frida Andresen
Distriktskomitéleder (OD i Østfold)
E-post: 
frida.andresen@elev.no

Arrangement i EO Østfold

Årsmøte i Elevorganisasjonen i Østfold

Årsmøte i Elevorganisasjonen i Østfold

Apr 28, 6:00pm - Apr 30, 5:00pm

Greåker videregående skole
Fortunaveien 16
Greåker,  1719 Kart

Elevorganisasjonen i Østfold arrangerer årsmøte for perioden 16/17! PÅMELDINGSLINK: goo.gl/forms/ltpSwJKfuekXu2Hb2 Vi ønsker å se deg på vårt neste seminar, helt i slutten av april. På ÅM skal vi vedta masse bra skolepolitikk, få med oss gode foredrag, ha bankett og velge nytt fylkesstyre. Det blir dødsbra!... Se merSe mindre